Rácz András új megvilágításba helyezi a kárpátaljai magyar halálának körülményeit, és ezzel komoly kérdéseket vet fel Orbán Viktorék politikai felelősségével kapcsolatban.


Kiderült, hogy a "agyonvert" férfiról készült videót valójában egy másik férfi képével illusztrálták.

"Tényleg hazugság az Orbán-videóban szereplő kép. Az eszem megáll"

- nyitja az újabb, Sebestyén József, a magyar kormányzati kommunikáció szerint az ukrán sorozók által agyonvert kárpátaljai férfi ügyéről szóló bejegyzését Rácz András Oroszország-szakértő.

Vasárnap délelőtt Rácz, miután alaposan összehasonlította a képeket, felfedezte, hogy az egyik kormányhoz közeli lap által bemutatott férfi és az Orbán Viktor Facebook-oldalán közzétett videón látható személy nem lehet azonos. Most pedig már konkrét bizonyítékok is alátámasztják ezt az állítást.

A valóság az, hogy ez nem Sebestyén József. A képen egy másik, 40 éves férfi látható. Történetét a Kárpáti Igaz Szó számolt be május 27-én. Ezt a férfit május 17-én vitték be egy ungvári hadkiegészítő központba. Súlyos betegségben szenvedett, ami miatt felmentést kapott a hadkötelezettség alól, mégis besorozták. A toborzóirodában rosszul lett - erről a TCK-sok tettek közzé egy videót - kórházba szállították, de végül kómába esett.

A férfi, aki Orbán Viktor videójában egy kórházi ágyon fekszik, egy különös és drámai figura. Az "agyonverték" felirat, amely a képen szerepel, erőteljesen sugallja a helyzet súlyosságát és a mögöttes történetet. Az arcán tükröződő fájdalom és kimerültség egy olyan élethelyzetet sejtet, amely messze túlmutat az egyszerű politikai diskurzuson. Ez a férfi nem csupán statiszta egy politikai narratívában; ő egy valóságos ember, akinek élete és sorsa a társadalmi problémák élén áll. A kórházi ágy a gyengeség szimbóluma, de egyben a reményé is – talán a gyógyulás, a változás lehetőségét hordozza magában. A videó nemcsak a politikai üzenetet közvetíti, hanem egy mélyebb társadalmi diskurzusra is ösztönöz: mit jelent a sebezhetőség, és hogyan reagálunk, amikor a világ körülöttünk így formálódik? Egy ilyen kép hatalmas érzelmi töltettel bír, és arra késztet minket, hogy elgondolkodjunk azon, milyen következményekkel járnak a hatalom játékai a hétköznapi emberek életében. A férfi tehát nem csupán egy arc a képen; ő a társadalmi igazságosságért folytatott harc szimbóluma, aki a figyelem középpontjába kerülve arra emlékeztet minket, hogy minden döntés mögött emberek állnak, akiknek története és sorsa van.

Related posts