Hogyan csapnak be minket a szállásadók az AI által készített képekkel? Íme, néhány tipp, amivel elkerülheted a csalódásokat!


A szállásadók gyakran kihasználják a helyzetet.

A helyzet az, hogy az emberek körülbelül kétharmada nem tudja észlelni a manipulált képeket, ami miatt könnyen beleeshetnek egy túl vonzó ajánlat csapdájába.

Az olyan innovatív eszközök, mint a DALL-E, a MidJourney vagy a Stable Diffusion, hihetetlen képességgel bírnak: mesterséges intelligenciával létrehozhatnak teljesen élethű képeket. Ennek köszönhetően egy szállásadó akár egy aprócska, elhanyagolt apartmant is luxuslakosztállyá varázsolhat. Ezek a technológiák lehetővé teszik, hogy az ingatlan fotói drámai átalakuláson menjenek keresztül: a falakról eltűnnek a makacs foltok, az elhasználódott bútorokat stílusos, modern berendezések váltják fel, vagy éppen a szobák térérzete növekszik, így a kis helyiségek tágasabbnak tűnnek.

Az emberek jelentős része - kutatások szerint akár 66 százalékuk - nem képes megkülönböztetni az AI-generált képeket a valós fotóktól. Ez azt jelenti, hogy sokan csak a megérkezéskor szembesülnek azzal, hogy a szállás korántsem olyan, mint amilyennek a hirdetés mutatta. Az átverések különösen a rövid távú bérlés piacán, például az Airbnb-n vagy más online foglalási platformokon terjednek.

Amennyiben megérkezéskor úgy találod, hogy a szállás nem felel meg a hirdetésben írtaknak, ne habozz, és azonnal vedd fel a kapcsolatot a foglalási platform ügyfélszolgálatával. Számos weboldal, mint például az Airbnb, lehetőséget kínál arra, hogy a panaszok esetén visszatérítsék a pénzed. Hasznos lehet, ha fényképekkel és videókkal rögzíted a problémákat, így biztosítva a szükséges bizonyítékokat.

Related posts