GyártásTrend - Az 5G technológia és a távirányítású járművek izgalmas világa a Bosch Lányok Napja rendezvényén! Fedezd fel a legújabb innovációkat és tapasztald meg az autókamrás tesztelést egy különleges esemény keretein belül!

Lesz belőled mérnök vagy kutató? Sajnos, ez a kérdés még mindig ritka vendég a pályaválasztás előtt álló fiatal lányok gondolataiban. A Lányok Napja rendezvénysorozat keretében a magyarországi Bosch csoport idén már tizenkettedik alkalommal nyitotta meg kapuit a tudományok és technológia iránt érdeklődő fiatalok előtt. Az esemény lehetőséget biztosított arra, hogy betekintést nyerjenek a jövő közlekedését formáló legizgalmasabb innovációk világába.
A Lányok Napja a Nők a Tudományban Egyesület inspiráló kezdeményezésének keretében valósul meg, és egy különleges pályaorientációs esemény, amelynek célja, hogy a STEM (tudomány, technológia, mérnöki tudomány és matematika) területeket izgalmas és interaktív programokon keresztül népszerűsítse. E rendezvény különösen a felsőtagozatos általános iskolás és középiskolás lányokat célozza meg, lehetőséget biztosítva számukra, hogy felfedezzék e dinamikus szakmák rejtelmeit és inspiráló példaképekkel találkozzanak.
A Bosch Lányok Napja idén négy különböző helyszínen valósult meg Magyarországon: a Bosch Budapest Innovációs Kampuszán, illetve a vállalatcsoport hatvani, miskolci és maklári telephelyein.
A nemzetközi autóipari fejlesztések lebilincselő világába léphettek be a Lányok Napja résztvevői a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon, ahol a vállalat szakemberei az ott zajló legizgalmasabb projektekből adtak ízelítőt. A fiatalok többek között a parkolás jövőjébe nyerhettek bepillantást különleges élmények segítségével: megtapasztalhatták, hogyan működik az autózás sofőr nélkül, milyen érzés úgy vezetni, hogy nem is ülnek az autóban; 5G-technológián alapuló megoldással, szimulátor segítségével távolról irányíthatták a járműverifikációs területen haladó járművet.
A különleges programon emellett az is kiderült, mire jó és mit tud az inverter vagy a süketszoba az autóipari fejlesztésekben. Az innovációs kampuszon a fiatalok azt is láthatták, hogyan zajlik az autók különböző komponenseinek (ablakemelő, ablaktörlő stb.) tesztelése az ún. autós kamrában. A diákok nemcsak személyes betekintést kaphattak az autóipar legújabb trendjeibe, hanem inspiráló női karrierutakkal is megismerkedhettek.
"Friss statisztikák alapján Magyarországon a női kutatók és mérnökök aránya a legalacsonyabb az Európai Unió tagállamai között. Ennek fényében a Lányok Napja országos programunk célja, hogy felhívjuk a fiatalok figyelmét a mérnöki, technológiai és kutatói pályákban rejlő változatos lehetőségekre. Meggyőződésünk, hogy a nők kulcsszerepet játszanak, és a jövő formálásában elengedhetetlen szerepük lesz" - emelte ki Orosz Andrea, a Robert Bosch Kft. gazdasági és HR igazgatója a Lányok Napja eseményén.
A magyarországi Bosch csoport hazánk egyik legnagyobb munkaadója, mely összesen több mint 18 300 munkatársat foglalkoztat. A Boschnál nemtől, életkortól, társadalmi hovatartozástól függetlenül a tudás, a tehetség, az egyéni teljesítmény az első. "Hiszünk abban, hogy a legjobb ötletek a különböző nézőpontok és tapasztalatok találkozásából születnek. A jövő technológiáinak alakításában minden tehetségre nagy szükség van" - mondta el Bodó Teodóra, a Bosch csoport kommunikációs és kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója Magyarországon és az Adria régióban.
A Bosch elkötelezetten támogatja a női kollégák szakmai fejlődését, számos innovatív program és kezdeményezés révén. Ilyen például a Business Woman és a Female Talent mentoring program, valamint a különféle tréningek és workshopok, amelyek célja, hogy elősegítsék a női tehetségek előrehaladását. Ennek köszönhetően a női vezetők már ma is kiemelkedő szerepet játszanak a globális és a magyar Bosch csoport életében. A sikeres karrierhez elengedhetetlen a rugalmas, családbarát munkakörnyezet, ezért a Bosch különböző eszközökkel támogatja a munkavállalókat abban, hogy sikeresen egyensúlyozhassák a munka és a magánélet kihívásait. Külön figyelmet fordítanak a munkába visszatérő édesanyákra, hogy megkönnyítsék számukra az alkalmazkodást. Ezen kívül a Bosch világszerte és Magyarországon is működteti a Women@Bosch közösséget, amely önszerveződésen alapul. Itt a résztvevők különböző előadásokon és beszélgetéseken oszthatják meg személyes tapasztalataikat és karriertörténeteiket, így erősítve a női karrierépítést és a tudásmegosztást a munkahelyen.