A Tavaszi Zenei Napok egy csodálatos záróakkordja volt a legutóbbi hangverseny, amely tele volt varázslatos dallamokkal és felejthetetlen pillanatokkal.

A Tavaszi Zenei Napok programsorozata a Járdányi Pál Zeneiskola és AMI intézményében egy igazán emlékezetes eseménnyel ért véget: a növendékek színvonalas hangversenyével. A koncert során a diákok különféle hangszereket hoztak életre, bemutatva tehetségüket és elkötelezettségüket a zene iránt.
A zeneiskola korábbi diákjai és tanárai által tartott hangversenyt követően most a jelenlegi növendékek léptek színpadra, hogy egy-egy különleges előadással kápráztassák el a közönséget a koncert során.
Haga Kálmán igazgató elmondta, mennyire boldog, hogy a koncert idején teljesen megtelt a hangversenyterem.
- Hagyománnyá vált, hogy az iskola könyvtára által hirdetett olvasópályázat díjazottjai is ezen a rendezvényen vehetik át jutalmukat. Színes műsor lesz ma este, mindenféle hangszert láthatunk és hallhatunk majd - mondta az igazgató.
László Anetta könyvtáros örömmel számolt be arról, hogy az olvasópályázatra összesen 44 pályamű érkezett be. A feladatok a tanév évfordulós művészeihez kapcsolódtak, és a zene, irodalom, valamint festészet területén mozogtak. A résztvevő gyerekeknek alaposan ismerniük kellett Bach, Erkel, Bartók, Paganini, Beethoven, Vörösmarty, Jókai és Munkácsy életének és munkásságának fontos állomásait. A pályázat három különböző kategóriában zajlott: az első csoport a legkisebbekből állt, míg a második az előképzősök és az alsó évfolyamon tanuló diákok, a harmadik pedig a felső évfolyamon tanulók és felnőttek versengését foglalta magában, akik egyre inkább gyarapodnak. A két alsó korcsoport számára rajzpályázatot is hirdettek: a legkisebbek a tanulmányaik során használt hangszereiket rajzolták le, míg a nagyobbak kedvenc zeneszerzőiket örökítették meg a vásznon.
Az olvasópályázaton a legkisebbek csoportjában Gábor Vince végzett az élen, őt követte Mayer Lili és Gombkötő Sára a második és harmadik helyeken. Az alsó évfolyamosok mezőnyében Vidosa Zsófia kiemelkedő teljesítménye hozta meg az első helyet, míg a második Erdélyi Emma Liliána, a harmadik pedig Köles Bíborka lett. A felső tagozatosok között Katona Zsófia állhatott a dobogó legmagasabb fokán, a második helyet Gábor Emma és Fülöp Abigél osztotta meg, míg a harmadik helyezett Illés Borbála lett.
A felnőttek közül Különdíjat nyert Lakatosné Horváth Krisztina és Puska Mariann, míg a gyerekek közül a legtehetségesebb rajzolónak Pák Emma bizonyult.
A hangverseny egy igazán különleges élménnyel ajándékozta meg a közönséget. A színpadon Lendvai Nándor virtuóz tubajátékával varázsolta el a hallgatóságot, miközben Király Anna és Király Emőke Mária négykezest adtak elő, melyben a zene harmóniája és összhangja lenyűgözte a közönséget. Szollár Eliza fuvolaszólója szívhez szóló dallamokat csepegtetett, míg Domján Bendegúz egy különleges, négy tomtomra írt kompozícióval tette teljessé az estét. Király Erik furulyán való játékával emelte a hangulatot, míg Várnagy Olívia zongorázott, hozva magával a zene varázsát. Szakonyi Bence dobolása ritmusával mozgásra ösztönözte a közönséget. A fuvola szólókat Nagy Réka Napsugár, Moór Dóra, Csák Regina, Kovács Fanni, Molnár Anna és Orbán Csenge adták elő, mindannyian egyedi stílusukkal hozzájárulva az esemény sokszínűségéhez. Henn Bálint és Molnár Csaba trombitajátéka emelte a zene magasságait, miközben Lakatosné Horváth Krisztina és Tóthné Kovács Katalin hegedűjátékukkal szívhez szóló melódiákat teremtettek. Az est zongorakíséretét Müller Ilona, Egyedné Somogyi Hajnalka és Király Emőke Mária biztosította, akik mindannyian hozzájárultak ahhoz, hogy a rendezvény felejthetetlen élmény maradjon a közönség számára.