Elképesztő, hogy mennyi anyagi terhet ró a családokra az állami biztosítás rendszere!


Idén is maximum 300 ezer forintot térít az állami gyermek-balesetbiztosítás.

A 2025-ös évben a CIG Pannónia és a Groupama közös erőfeszítése révén elnyerték a Nemzetgazdasági Minisztérium által kiírt közbeszerzést az állami gyermek balesetbiztosítás terén. Ez a biztosítás a 3 és 18 éves kor közötti magyar gyermekek számára áll rendelkezésre, és az állam finanszírozza.

A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb statisztikái szerint több mint 1,5 millió gyermek élvezi a biztosítás nyújtotta védelmet.

A nyilvánosan hozzáférhető közbeszerzési adatok szerint a biztosítási díj 97,7 millió forintra rúg, ami 7 millió forinttal magasabb a tavalyi évben megállapított összegnél. Érdemes azonban megjegyezni, hogy a biztosítási szerződés feltételei szerint az idén a biztosítási összegek nem változtak. A biztosítási szolgáltatásokra vonatkozóan a 2003-ban életbe lépett, általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításról szóló kormányrendelet szolgál irányadóként.

Immár 22 éve változatlanok a biztosítási összegek, ami arra utal, hogy a piaci környezet és a gazdasági igények jelentős átalakuláson mentek keresztül, de a biztosítási kondíciók nem alkalmazkodtak ehhez.

Ez idő alatt az egészségügyi szolgáltatások költségei majdnem ötszörösükre nőttek. A baleseti halál esetén 200 ezer forintos kártérítést, míg csonttörés esetén 3 ezer forintot kapnak a sérültek. A maradandó egészségkárosodás esetén pedig a rokkantság mértékétől függően 3 ezer és 300 ezer forint közötti összeget térítenek.

Az állami gyermek balesetbiztosítás által térített összeg tehát nem sokra elég. Csonttörés esetén például magánorvos vagy gyógytorna aligha finanszírozható belőle, de még egy doboz fájdalomcsillapítót is épp hogy meg lehet belőle venni.

A magán balesetbiztosítások jelentős előnyöket kínálnak a hagyományos állami biztosítási formákhoz képest, hiszen a kifizetések mértéke lényegesen magasabb. Különösen figyelemre méltóak a gyermekek számára kialakított csomagok, amelyek célzottan a legkisebbek védelmét szolgálják. A csonttöréseket általában 20 és 50 ezer forint közötti összeggel térítik, míg a balesetek következtében kialakuló rokkantság esetén a biztosítók akár több millió forint kártérítést is nyújthatnak. Magasabb fokú rokkantság esetén pedig a biztosítási összegek akár a 10 millió forintot is elérhetik. Ezen túlmenően a magán balesetbiztosítások különösen hasznosak, mivel a baleset miatt szükséges műtétek költségeit és a baleseti eredetű égési sérülések kezelését is fedezik – hívja fel a figyelmet a Grantis szakértői.

Az általános biztosítás igényléséhez a 2025-ös igénybejelentő nyomtatvány kitöltése szükséges. E folyamat során fontos, hogy a kérdőívben pontosan adjuk meg személyes adatainkat és elérhetőségeinket. Emellett ki kell jelölni a kedvezményezettet, valamint meg kell adni azt a bankszámlaszámot, ahová a család az utalást kéri. Ezt a tájékoztatást tartalmazza a cég hivatalos közleménye.

Related posts