A bankok kulcsszerepet játszanak a globális infrastruktúra finanszírozásában, mivel nélkülözhetetlen forrást biztosítanak a különféle projektek megvalósításához. Az infrastruktúra, mint például az utak, hidak, vasutak és energiahálózatok kiépítése és fenn

Az áradásoktól az áramszünetekig - Egyre nő a nyomás, hogy olyan infrastruktúrát építsünk ki, amely ellenáll az éghajlati kihívásoknak. A fejlesztési bankok igyekeznek áthidalni a finanszírozási hiányt, de tudnak-e elég gyorsan cselekedni?
A fejlesztési bankok napjainkban egyre fontosabb szereplőkké válnak a globális infrastrukturális kihívások megoldásában. Az éghajlatváltozás fokozódása és a közkiadások korlátozottsága miatt olyan szervezetek, mint az Ázsiai Infrastrukturális Befektetési Bank (AIIB), aktívan részt vesznek a közös finanszírozási kezdeményezésekben, amelyek célja fenntartható projektek támogatása.
"Több mint 60 milliárd dollárt invesztáltunk 40 különböző országban" - nyilatkozta Jin Liqun, az AIIB vezetője, hangsúlyozva az energiaellátás, a közlekedési rendszerek és a digitális infrastrukturális fejlesztések kulcsszerepét.
A szakértők egybehangzó véleménye, hogy a hosszú távú tőkebefektetések és az ágazatok közötti együttműködések kulcsfontosságúak a fejlődés szempontjából. "A milliárdokból billiókig kell eljutnunk" - emelte ki Tatiana Rosito, Brazília miniszterhelyettese.
A feladatunk most az, hogy a beruházásokat harmonizáljuk a tőkebefektetésekkel, különösen azokban a térségekben, ahol a legkevésbé járultak hozzá az éghajlatváltozás okozta problémákhoz, viszont a legnagyobb mértékben szenvednek a következményektől.