Valóban szükség van ezekre a tényezőkre a fogyáshoz? Az elhízás napjaink egyik legnagyobb egészségügyi problémája, ám a megoldásra gyakran nem fordítunk elegendő figyelmet. - Pénzcentrum

Az első közvetlen összehasonlító vizsgálat kimutatta, hogy a Mounjaro hatékonyabb fogyást eredményez, mint versenytársa, a Wegovy. A 72 hetes kezelés során a Mounjaro 20%-os súlycsökkenést ért el, szemben a Wegovy 14%-os eredményével- írja a BBC.
Mindkét gyógyszer jelentős mértékű súlycsökkenést idézett elő, de a szakértők szerint a Mounjaro különösen kedvező lehet azok számára, akik jelentősebb fogyásra vágynak. A két készítmény működési elve hasonló: mindkettő az agyat manipulálja, hogy teltségérzetet okozzon, így csökkentve az étkezési kedvet és serkentve a test zsírégető folyamatait. Azonban a hatékonyságbeli eltérések a működési mechanizmusokban rejlenek: míg a Wegovy (semaglutid) csupán egyetlen, az étvágyat szabályozó agyi kapcsolót céloz meg, addig a Mounjaro (tirzepatid) kettőt aktivál, ezzel fokozva a hatását.
Az Eli Lilly, a Mounjaro készítője által támogatott kutatásban 750 elhízott résztvevő vett részt, akiknek átlagos testsúlya 113 kg volt. A résztvevők az általuk elviselhető legmagasabb adagban kapták az egyik gyógyszert. Dr. Louis Aronne, a kutatás vezetője a New York-i Weill Cornell Medicine Átfogó Súlykontroll Központjában, hangsúlyozta:
Az elhízással küzdő emberek többsége jól boldogul a semaglutiddal (Wegovy), de a súlyosabb esetekben végül a tirzepatid (Mounjaro) jobb eredményt hozhat.
Az Egyesült Királyságban mindkét gyógyszer hozzáférhető, akár szakosodott súlykezelő központokon keresztül, akár magánúton is megvásárolható. Naveed Sattar professzor, a Glasgow-i Egyetem szakértője hangsúlyozta, hogy míg sokan örömmel fogadják a 15%-os súlycsökkenést, sokak ambíciója ennél jóval nagyobb: ők a lehető legnagyobb fogyást célozzák meg.
Hozzátette, hogy az Egyesült Királyságban a tirzepatid magánértékesítése már jóval meghaladja a semaglutidét, és ez a tanulmány valószínűleg tovább gyorsítja ezt a tendenciát. Fontos megjegyezni, hogy a Wegovy más állapotokra is engedélyezett - például szívroham megelőzésére -, míg a Mounjaro esetében az ezzel egyenértékű vizsgálatok még nem zárultak le.